DJ-LikeBox

Offcanvas Info

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

 

 

 

ZAWODOWO: autorka książek i redaktorka materiałów do nauczania języka angielskiego. Metodyk, pasjonatka nauczania, nauczycielka z powołania z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Wspaniały pedagog. Wieloletnia egzaminatorka ustnych egzaminów Cambridge English Assessment na poziomach PreA1-C1. W nauczaniu zwraca dużą uwagę na poprawną wymowę. Uczy na wszystkich poziomach zaawansowania. Uważa, że najważniejsze jest pozytywne motywowanie ucznia. Wierzy, że każdy może nauczyć się mówić po angielsku, bez względu na wiek. Lista publikacji autorskich dostępna jest tutaj.

 

PRYWATNIE: przede wszystkim spełniona mama. Na wakacjach nadrabia lekturę i obmyśla sposoby udoskonalenia kolejnego roku szkolnego. Uważa, że angielski to w dzisiejszych czasach już za mało, dlatego w wolnych chwilach intensywnie doskonali swój hiszpański i zachęca uczniów, by rozwijali swoje umiejętności językowe także w innych językach poza angielskim.

 

 

 

 

ZAWODOWO: absolwentka Filologii Angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie uzyskała tytuł magistra oraz uprawnienia do nauczania języka angielskiego na wszystkich poziomach zaawansowania. Ukończyła wiele szkoleń i kursów z zakresu nauczania i na bieżąco uczestniczy w szkoleniach metodycznych. Język angielski od czasów szkoły podstawowej po dziś dzień jest jedną z jej największych pasji. Nauczanie to zarówno jej praca jak i hobby. Lubi pracę zarówno z dziećmi jak i osobami dorosłymi. W nauczaniu szczególnie ceni sobie ciągły kontakt z ciekawymi ludźmi oraz pozytywną energię, jaką niosą za sobą każde kolejne zajęcia. W swojej pracy stara się wprowadzać innowacyjne pomysły, wykorzystywać nowoczesne technologie oraz stawiać przede wszystkim na przekazanie uczniom umiejętności komunikowania się w obcym języku.

 

PRYWATNIE: prywatnie kocha podróżować, zwiedzać różne zakątki świata i poznawać nowych ludzi. Lubi również eksperymentować w kuchni, czytać dobre książki oraz jeździć na spontaniczne wyprawy rowerowe z przyjaciółmi. Pasjonuje się ciągłym poszerzaniem wiedzy z zakresu metodyki języka angielskiego oraz nauką innych języków obcych (hiszpański, francuski).

 

 

 

ZAWODOWO: absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim, wieloletnia egzaminatorka egzaminów ustnych Cambridge English Assessment na poziomach A0-C1. Doświadczona nauczycielka i lektorka języka angielskiego. Od wielu lat z zaangażowaniem pracuje z dziećmi i młodzieżą. Nie wyobraża sobie, żeby mogła robić w życiu coś innego. W nauczaniu kładzie nacisk na rozwój komunikacji i przyjazną atmosferę podczas zajęć. Uwielbia obserwować postępy swoich uczniów i to, jak dorastając, coraz lepiej posługują się językiem angielskim. Specjalizuje się w kursach egzaminacyjnych.

 

PRYWATNIE: uwielbia podróże, książki, życie w rytmie slow, stara się być eko. W wolnych chwilach, które jak przyznaje, nie zdarzają się tak często, spotyka się z przyjaciółmi i gotuje. Od jakiegoś czasu pochłania ją też nauka języka hiszpańskiego.

 

 

 

ZAWODOWO: doświadczona trenerka nauczycieli, metodyk nauczania języka angielskiego, opiekun metody Teddy Eddie, koordynator językowy, nauczyciel angielskiego, hiszpańskiego i katalońskiego. Posiada zarówno najwyższy certyfikat znajomości języka angielskiego jak również międzynarodowy dyplom kwalifikacji nauczycielskich CELTA i DELTA. W swojej pracy zawodowej była odpowiedzialna za budowanie sekcji języka hiszpańskiego, tworzenie materiałów, rozwój programów nauczania, monitorowanie, organizację i ocenę wyników nauczania. Pomimo tak wysokich kwalifikacji mówi, że największe spełnienie osiąga ucząc najmłodszych. O sobie samej mówi, że to ona jest uczniem.

 

PRYWATNIE: inspiruje ją wiele rzeczy. Niektóre z jej pasji - czytanie, ziołolecznictwo i spacerowanie wśród natury pełnej słońca. Niektóre z jej ulubionych książek - Sto lat samotności, Podróż do Ixtlan, Władca pierścieni. Niektóre z filmów: Bagdad Café, Unforgiven, The Secret Life of Words. Cytaty ważne dla niej: ‘Let’s be realistic and do the impossible’ – E. Guevara; ‘Nothing that is worth knowing can be taught’ – O. Wilde; ’I must say I find television very educational. The minute somebody turns it on, I go to the library and read a good book’ – G. Marx."

 

 

 

ZAWODOWO: certyfikowana lektorka języka angielskiego metodą Teddy Eddie. Uwielbia uczyć dzieci, umie przekazać im swój entuzjazm i miłość do języka angielskiego. Rozumie ich energię i potrzebę ruchu. Jej lekcje dla najmłodszych są pełne dynamiki, niespodzianek i uśmiechu. Uczy jednak na wszystkich poziomach zaawansowania zarówno dzieci jak i dorosłych. W swojej pracy dąży do tego, aby uczniowie przede wszystkim czerpali z nauki przyjemność i mieli poczucie, że to co robią, będzie dla nich przydatne. Dlatego zawsze podczas zajęć stara się, oprócz profesjonalnego przekazania wiedzy stworzyć miłą i sprzyjającą nauce atmosferę.

 

PRYWATNIE: Spełniona mama. Poza nauczaniem w wolnych chwilach z zamiłowaniem oddaje się swoim dwóm pasjom: książkom i sportowi. W swoim życiu próbowała już wielu form aktywności, ale od wielu lat pozostaje wierną fanką siatkówki. Od jakiegoś czasu także zapalona uczestniczka zajęć Crossfit.

 

 

 

ZAWODOWO: przez lata związana z turystyką. Obecnie każdego dnia, od 1 września do 30 czerwca, zawsze uśmiechnięta i pomocna, zarządza sekretariatem Britannii. Całym sercem jest zaangażowana we wszystkie sprawy naszej szkoły. Zarówno lektorzy, jak i uczniowie wiedzą, że można na niej polegać w każdej sytuacji.

 

PRYWATNIE: fascynuje się modą, projektuje i szyje ubrania w firmie Anna Collection. Uwielbia górskie wędrówki i kocha psy. Lubi poznawać nowych ludzi, słuchać muzyki klasycznej i w wolnych chwilach czytać książki, głównie powieści biograficzne.

 

 

 

ZAWODOWO: lektor języka hiszpańskiego i angielskiego, tłumacz konferencyjny i audiowizualny specjalizujący się w napisach. Absolwent lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim oraz Universitat Autònoma de Barcelona, a obecnie doktorant, który w swojej pracy skupia się fonetyce i fonologii różnych odmian języka hiszpańskiego, oraz wykładowca w Instytucie Lingwistyki Stosowanej UW.

 

PRYWATNIE: wielki fan „Harry’ego Pottera”, „Przyjaciół”, literatury Orhana Pamuka i José Saramago. Wielbiciel wielkich miast i wieżowców oraz podziemnych kolejek. Z każdej wyprawy obowiązkowo przywozi mapy odwiedzonych miejsc. Jeśli akurat nie myśli o Hiszpanii, najpewniej czyta kolejny reportaż lub poszukuje inspiracji w muzyce. Potrafi grać na kilku instrumentach. Marzy o zostaniu tłumaczem literatury.

 

 

 

ZAWODOWO: absolwentka Wydziału Romanistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych przy UW, nauczyciel dyplomowany z ponad 15 letnim stażem w szkołach publicznych wszystkich typów , egzaminator DELF, uczy na wszystkich poziomach zaawansowania, chętnie pracuje nie tylko z dziećmi i młodzieżą, ale też z dorosłymi. Na zajęciach dba o dobrą atmosferę, bardzo ceni sobie kontakt z uczniem i jego zaufanie. W nauczaniu stara się iść za uczniem oraz jego potrzebami , kładzie nacisk na komunikację, ale nie zapomina o innych aspektach nauki języka jak tworzenie tekstów czy rozumienie tekstu pisanego. W nauczaniu chętnie wykorzystuje piosenki, gry, materiały autentyczne.

 

PRYWATNIE: żona, mama dwóch wspaniałych synów, w wolnym czasie pochłania niezliczone ilości książek i śpiewa. Muzyka to jej druga pasja. Gra na pianinie i gitarze, śpiewa w chórze, razem z kolegami i dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 109 nagrała płytę. Właścicielka suni Fiony i kocicy Lucyny.

 

 

ZAWODOWO: filolożka oraz wieloletni tłumacz techniczny języka francuskiego, w przeszłości także przewodnik turystyczny po krajach frankofońskich. Od lat pasjonuje się językiem francuskim w każdej dziedzinie - jest to pasja rozwijana już od liceum, na studiach magisterskich i podyplomowych oraz dodatkowych szkoleniach. Nauczanie i przekazywanie innym zdobytych wiadomości sprawia jej dużo radości, co udziela się osobom kształcącym się pod jej okiem. Od kilku jest redaktorem w piśmie Français Présent, gdzie na papier przelewa swoje pasje podróżnicze, zamiłowanie do historii i ciekawość do otaczającego świata.

 

PRYWATNIE: marzycielka, całe życie pragnąca podróżować po odległych krajach, poznawać inne kultury, smakować inne kuchnie. Chętnie adaptuje się do nowych sytuacji, jest otwarta na nowe wyzwania i towarzyska. To ekstrawertyk patrzący zawsze z nadzieją w najbliższą przyszłość. Uzależniona od basenu i audiobooków po francusku, lubi też dobre, francuskie kino.

 

 

ZAWODOWO: British from near London and a native English speaker. Since 2007 he has been living in Gozo, a beautiful little island near Malta and he is currently a PADI diving instructor. He has had many students of different nationali-ties that he has taught how to dive and has helped them with their dive theory in English. He is the author of two books: '20 Shore Dives of Gozo' (2012) and 'Diving Gozo and Comino - an underwater playground' (2017). He loves talking to people and helping them to improve their communicative language skills.

 

PRYWATNIE: travel lover - he has visited more than twenty countries including Poland three times! He loves reading all kinds of books especially good stories, classics and reference. He is also a qualified chef! He loves cooking and tests the results on his friends of which he still has a large number of. He loves underwater and land photography, walking and all forms of wildlife and their habitats. And one more thing - he is a local quiz master!

 

 

ZAWODOWO: nauczyciel i tłumacz języka angielskiego i hiszpańskiego, z Britannią związana od początku istnienia naszej szkoły, czyli od 2000 roku. Od 8 lat instruktor nurkowania. Obecnie mieszka na Malcie, gdzie pracuje w międzynarodowej bazie ucząc nurkowania – uwaga – w pięciu językach! Skończyła także podyplomowe studia na kierunku Psychologia kognitywna. Przez 17 lat uczyła w szkołach średnich i w różnych firmach w Warszawie, a przez dwa lata była lektorem języka angielskiego na Uniwersytecie Warszawskim. Kocha gramatykę i bardzo lubi jej uczyć korzystając ze swojego doświadczenia również z innych języków. Wierzy, że każdy może nauczyć się dowolnego języka, wystarczy tylko znaleźć metodę, która wykorzystuje nasze mocne strony.

 

PRYWATNIE: kocha nurkowanie i podróże. Z każdego kraju przywozi nowy magnes na lodówkę. Jej pasją są techniki szybkiego uczenia i języki obce – obecnie uczy się szóstego języka. W wolnych chwilach uwielbia czytać, śpiewać i grać na flecie prostym. Miłośniczka kawy cappuccino.

 

 

ZAWODOWO: absolwent lingwistyki stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego, tłumacz i nauczyciel języka angielskiego i niemieckiego. Wielbiciel wzorcowej wymowy w obu tych językach, którą stara się przekazywać swoim uczniom od samego początku procesu nauczania. Specjalizuje się także w emisji głosu. Dodatkowo fascynuje się psychologią. Jest certyfikowanym lektorem języka angielskiego metodą Teddy Eddie. Uważa, że połączenie odpowiedniego pedagogicznego podejścia oraz pięknej wymowy daje rewelacyjne efekty w nauczaniu najmłodszych. Zajęcia lektorskie prowadzi w taki sposób, by uczeń nabierał językowej samodzielności na całe życie i cieszył się na myśl o nauce. Jest działaczem na rzecz innowacji w edukacji.

 

PRYWATNIE: szuka inspiracji na każdym kroku. Prowadzi swój fanpage na Facebooku, gdzie uczy języków i podstaw psychologii, ćwiczy jogę, uczy się śpiewu operowego, brzdąka na gitarze i hoduje własne zioła i przyprawy. Kiedy jest sam, poświęca uwagę swojemu Maine Coonowi, wertuje literaturę renesansu lub nurkuje w świecie fantasy takich autorów jak np. Joseph Delaney.

 

 

 

ZAWODOWO: absolwentka specjalizacji nauczycielsko–tłumaczeniowej w zakresie języków angielskiego i rosyjskiego w Instytucie Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. W języku angielskim zakochała się jeszcze w gimnazjum, a w liceum odnosiła sukcesy w olimpiadach języka angielskiego. Tak bardzo kocha uczyć, że wakacje spędza w Wielkiej Brytanii, prowadząc zajęcia na międzynarodowych kursach językowych, gdzie dzieli się swoją pasją do języka angielskiego z młodzieżą z całego świata. Doświadczenie zdobyte podczas nauczania międzynarodowych uczniów wykorzystuje potem w swoich codziennych lekcjach w ciągu roku szkolnego w Polsce. Ciekawi ją aspekt dwujęzyczności uczniów i totalnego zanurzenia w języku obcym.

 

PRYWATNIE: kocha podróżować i poznawać inne kultury. Jest skarbnicą wiedzy na temat filmów i seriali. Potrafi znaleźć odpowiednią scenkę z filmu do zilustrowania niemalże każdej konstrukcji gramatycznej czy funkcji językowej. Jej marzeniem jest wynaleźć teleport, żeby nie spędzać życia, stojąc w korkach lub na przystankach komunikacji miejskiej.

 

 

 

ZAWODOWO: Przez ponad 20 lat pracował w marketingu firm kosmetycznych. Gdyby zliczyć wszystkie kilometry, które w tym czasie przejechał samochodem, to okazałoby się, że już 15 razy okrążył kulę ziemską. W końcu zmęczony pracą korporacjach stwierdził, że "rzuca wszystko i kupuje chatę w Bieszczadach", a w praktyce postanowił zostać w Warszawie i pomagać w rozwoju Britannii, co robi teraz z pasją i wielkim zaangażowaniem każdego dnia. Mówi, że w końcu odnalazł swoje miejsce.

 

PRYWATNIE: Szczęśliwy mąż i dumny tata dwóch córek. Uwielbia wszystko, co jest związane z wodą, zwłaszcza pływanie w jeziorze. Od lat pozostaje zakochany w Mazurach, mógłby tam spędzać każde wakacje i każdy weekend. W wolnych chwilach lubi czytać kryminały.

 

 

NASI PARTNERZY