DJ-LikeBox

Offcanvas Info

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

Regina Raczyńska: Motorem uwzględnienia w programie I love English” muzyki było przeświadczenie o ogromnym znaczeniu muzyki w procesie uczenia się języka, zarówno ojczystego jak i obcego. Wykorzystanie rymowanek, piosenek i innych elementów muzycznych jest ważnym aspektem w procesie dydaktycznym zarówno przedszkolaków jak i dzieci w wieku szkolnym. Muzyka rozwija ich wrażliwość na otaczający świat, potrafi je pobudzić lub wyciszyć. Wspólne śpiewanie i klaskanie w rytm melodii poprawia interakcje w klasie, pozwala jednoczyć grupę i utrzymywać dyscyplinę. Powierzenie dziecku odpowiedzialności za rolę w zadaniu muzycznym pozytywnie wpływa na jego wiarę we własne możliwości.

Niezaprzeczalną zaletą wykorzystania muzyki na lekcjach języka angielskiego jest to, że w naturalny sposób pozwala wyćwiczyć dobrą intonację. Poza tym, wielokrotne powtarzanie tych samych słów piosenki nie jest żmudne, śpiewanie wzmaga motywację, by zrobić to jak najlepiej. Podczas innych ćwiczeń, nie bylibyśmy w stanie zachęcić dzieci, by tyle razy powtórzyły te same frazy J. A dzięki łatwo wpadającej w ucho melodii, słowa, frazy i struktury na długo pozostają w pamięci uczniów. Ponieważ materiał gramatyczny i leksykalny jest przedstawiony w tak w atrakcyjny sposób, uczniowie nawet nie czują, że się uczą. Słowa piosenek są jednak dobrane tak, by mogły być efektywnie użyte w późniejszej komunikacji.

Poza tym, śpiewanie to radość i czysta przyjemność, a pozytywne uczucia sprzyjają zapamiętywaniu!

Zapraszam do obejrzenia foto- i wideo- relacji z programu „I love singing in English”. Dziękujemy naszym uczniom za udział w nagraniach!

NASI PARTNERZY